Dokumenty & opłaty
Zachęcamy przed planowaną wizytą skontaktować się z Kancelarią, aby dowiedzieć się, jakie dokumenty należy przygotować podczas wizyty u notariusza. Każda sprawa ma inny charakter.
Przed przystąpieniem do aktu notarialnego, należy dostarczyć notariuszowi kilka dni wcześniej odpowiednie dokumenty, na podstawie których będzie można przygotować projekt aktu notarialnego. Mogą Państwo przesłać skany lub zdjęcia dokumentów na adres mailowy: kontakt@notariuszwrocławminska.pl Należy przy tym pamiętać, że oryginały tych dokumentów muszą zostać dostarczone do kancelarii notarialnej najpóźniej w chwili dokonywania czynności notarialnej.

Poniżej przedstawiamy Państwu podstawowe dokumenty i dane, które są potrzebne do dokonania czynności notarialnych. W ramach konkretnej transakcji oraz po przedstawieniu przez Państwa stanu faktycznego, notariusz może uznać, iż niezbędne będą dodatkowe dokumenty bądź dane.

Notariusz stwierdza tożsamość osób biorących udział w czynności, dlatego do każdej umowy niezbędne jest okazanie dokumentów tożsamości (dowód osobisty, paszport lub karta pobytu).

Jeśli strona umowy jest reprezentowana przez pełnomocnika, to do czynności notarialnej wymagany jest oryginał pełnomocnictwa. Jeśli nabywca nieruchomości posiłkuje się kredytem, to do czynności notarialnej prosimy okazać umowę kredytu oraz zaświadczenie o udzieleniu kredytu. 
Dokumenty wymagane do sporządzenia umowy zbycia lokalu mieszkalnego lub niemieszkalnego/użytkowego:
Dokumenty wymagane do sporządzenia umowy zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub niemieszkalnego/użytkowego:
Dokumenty wymagane do sporządzenia umowy zbycia nieruchomości gruntowej, zabudowanej bądź niezabudowanej:
Dokumenty wymagane do sporządzenia aktu poświadczenia dziedziczenia:
Ponadto informujemy, że do umów zbycia i obciążenia praw i nieruchomości nabytych na podstawie dziedziczenia lub zasiedzenia (w każdym czasie) lub na podstawie umowy darowizny albo nieodpłatnego zniesienia współwłasności (zawartej po dniu 1 stycznia 2007 roku), potrzebne będzie także zaświadczenie wydane przez Naczelnika właściwego Urzędu Skarbowego, z którego będzie wynikać, że podatek od spadków i darowizn został uregulowany, zobowiązanie uległo przedawnieniu bądź nastąpiło zwolnienie na podstawie art. 4a ustawy. 
Formularz kontaktowy
Imię i nazwisko*
E-Mail*
Numer telefonu*
Kategoria wiadomości*
Treść wiadomości*
Kancelaria logo
Strona główna
Dojazd & parking
Czynności notarialne
Dokumenty & opłaty
Przydatne linki
Kontakt
Assembled by Askay © 2025 All Rights Reserved